Wpisz kod
Wyszukiwarka
Koszyk jest pusty.

Wciągające książki o wilkołakach – 9 tytułów, od których nie można się oderwać

Data:
Wciągające książki o wilkołakach – 9 tytułów, od których nie można się oderwać

Odkryj najciekawsze książki o wilkołakach. Znajdziesz tu zarówno historie miłosne, horrory, jak i popularnonaukowe książki o miejscu wilkołaka w naszej kulturze. Jeśli interesują Cię te mityczne stworzenia, na naszej liście z pewnością znajdziesz pozycję dla siebie.

Ciekawe książki o wilkołakach

Na początek mamy dla Ciebie mniej oczywiste pozycje. Te książki o wilkołakach mogą nieco odbiegać od pierwszych skojarzeń z tym hasłem. To ciekawe spojrzenia na miejsce tych potworów we współczesnej literaturze. Zobacz, jak zmiennokształtne potwory w swoich dziełach przedstawiają mistrzowie swoich gatunków.

"Rok wilkołaka" Stephen King 

Jeśli wilkołaki najbardziej interesują Cię w klasycznym wydaniu w postaci horroru, koniecznie sięgnij po nowelę samego Mistrza. W tym niezwykle klimatycznym opowiadaniu przez dwanaście miesięcy w każdą pełnię księżyca powracamy do sennego miasteczka Tarker Mills. Tam na swoją kolejną ofiarę poluje krwiożercza bestia. Podczas gdy mieszkańców ogarnia wszechobecny strach, oko w oko z potworem staje dziesięcioletni chłopiec.

"Rok wilkołaka" Stephena Kinga to idealna książka o wilkołakach dla najbardziej zabieganych. Króciutką, ale niezwykle klimatyczną opowieść pochłoniesz w kilka godzin. Sięgnij po nią w mroźny wieczór i wczuj się w przeżycia mieszkańców Tarker Mills.

"Piąty elefant" Terry Pratchett 

Wilkołaki pojawiają się również w świecie Terry'ego Pratchetta. "Piąty elefant" to książka o wilkołakach, wampirach, krasnoludach, które królują w Überwaldzie, krainie, w której świat się zatrzymał. Towarzyszymy w tej historii Samowi Vimesowi, bohaterowi poprzednich historii w Świecie Dysku.

Ta książka o wilkołakach i innych fantastycznych stworach żyjących według prawa przetrwania to opowieść o zmianach. Gdy komendant Vimes trafia do tej krainy z misją dyplomatyczną, nic nie powstrzyma go przed zaprowadzeniem w niej porządku i pozbyciem się niesprawiedliwości. To historia o zderzeniu kultur i cywilizacji i o tym, co z tego wynika, również w naszym świecie. Wszystkiemu towarzyszy wspaniały cyniczny humor, tak charakterystyczny dla Terry'ego Pratchetta.

Romantyczne książki o wilkołakach

Książki o wilkołakach to nie tylko horror i czysta fantastyka. W ostatnich dekadach te stworzenia znalazły swoje miejsce również w historiach miłosnych. Jako reprezentanci zagrożenia i niebezpiecznego pożądania świetnie pasują do tej kategorii.

"Idź i czekaj mrozów" Marta Krajewska

W "Idź i czekaj mrozów" Marty Krajewskiej wilkołaki odgrywają główną rolę, jednak nie są jedynymi przejawami magiczności w Wilczej Dolinie. Dziejąca się w niej opowieść pełna jest słowiańskich demonów i upiorów. To idealna historia dla każdego, kto kocha klimatyczne, magiczne miejsca, odcięte od świata i pełne swoich własnych tradycji. Autorka kreuje w niej żywy świat i pełnych charakteru bohaterów.

To jednak nie tylko książka o wilkołakach i słowiańskich wierzeniach, ale też historia o miłości. Młodziutka Venta, która musi stanąć w obronie bezpieczeństwa mieszkańców swojej wioski, ostatni w Wilkarów powracający, aby zemścić się na ludziach odpowiedzialnych za rzeź jego dzieci - czy ich zakazana miłość stanie na drodze preznaczenia? Jak potoczą się losy mieszkańców wioski, zwykłych ludzi, których los cisnął w wir niezwykłych wydarzeń.

"Oczy wilka" Alicja Sinicka

W romansie paranormalnyn "Oczy wilka", Alicja Sinicka przedstawia przypadkowe spotkanie Leny i Artura. Ta dwójka bohaterów pozornie nie ma ze sobą nic wspólnego. Lena właśnie wyprowadza się na studia, gdy powoduje wypadek samochodowy, wjeżdżając w samochód Artura, który fascynuje ją od pierwszego wejrzenia. W jego stronę pociąga ją jakaś niewytłumaczalna siła, jednak na ich srodze stają liczne tajemnice. Dziewczyna musi odkryć nie tylko to, co ukrywa tajemniczy biznesmen, ale również poznać zagadki leżące w jej własnej przeszłości.

Fantasy o wilkołakach

 

"Zew księżyca" Patricia Briggs 

W książce o wilkołakach (i nie tylko!) "Zew księżyca", Patricia Briggs przedstawia pozornie normalne amerykańskie miasteczko, w którym jednak nie ma nic zwyczajnego. Żyją tu wampiry, wilkołaki i inni zmiennokształtni. Jedną z nich jest Mercedes Thompson, pracująca jako mechanik samochodowy. Kiedy na jej progu staje młody wilkołak, który przed czymś ucieka, zaczyna się przygoda. A co będzie dalej? Przeczytasz o tym w tym pełnym akcji urban fantasy.

Książki o wilkołakach dla młodzieży

Wilkołaki to stworzenia interesujące dla wszystkich grup wiekowych. Porywczość, czy utrata kontroli nad własnym ciałem to problemy, z którymi mierzą się jednak szczególnie nastolatki. W fantastycznych stworzeniach młodzi ludzie mogą dostrzegać odbicia samych siebie.

"Wilczy Gryz. Fałszywy Wilkołak" Bartosz Brzeziński 

Jeśli szukasz książki o wilkołakach dla młodzieży, której akcja dzieje się w polskich realiach, "Wilczy Gryz. Fałszywy Wilkołak" Bartosza Brzezińskiego to idealna pozycja dla Ciebie. Powieść, w której polscy nastolatkowie zmagają się z magicznymi przeciwnościami, pełna jest stworzeń wprost ze słowiańskich mitologii, co nadaje jej niezwykłego klimatu. Jednak magia to nie wszystko, z czym będą musieli sobie poradzić. W grę szybko wejdą uczucia, niespodziewanie łącząc bohaterów, którzy dotychczas za sobą nie przepadali.

"Księżyc jest pierwszym umarłym" Karina Bonowicz

Niespodziewanie osierocona Alicja trafia pod opiekę ciotki do małego miasteczka na Podkarpaciu. Dziewczyna tęskni za życiem w Warszawie i nie może się odnaleźć w nowym miejscu, dziwnie posępnym i skrywającym mroczne sekrety. Dziewczyna powoli zaczyna odkrywać, że nie tylko to miasto, ale również jej własna przeszłość, pełne są tajemnic. Czego się dowie? Jak zmieni to jej przyszłość? Sceną jakich niezwykłych wydarzeń stanie się Czarcisław? I co kryje się za tą tajemniczą nazwą?

Książki o wilkołakach w kulturze

Wilkołactwo jest motywem występującym już w literaturze starożytnej. Książki o wilkołakach zdecydowanie nie są więc fenomenem wyłącznie współczesnym. Jeśli interesuje Cię, jak na przestrzeni wieków przedstawiane były likantropy w kulturze, koniecznie sięgnij po te pozycje.

"Wilkołaki i wilkołactwo" Franciszek Rawita Gawroński

"Wilkołaki i wilkołactwo" Franciszka Rawity Gawrońskiego to opracowanie dotyczące zjawiska wilkołactwa. Autor przedstawia zarówno miejsce wilkołaka w legendach, jak i zjawisko likantropii, które istnieje w psychologii. Tłumaczy, w jaki sposób można było stać się wilkołakiem według wierzeń naszych przodków. To świetna pozycja dla każdego, kogo fascynują opowieści o tych stworzeniach i kto chce pogłębiać swoją wiedzę na ich temat.

"Wampiry i wilkołaki. Źródła, historia, legendy od antyku do współczesności" Erberto Petoia 

Jeśli interesuje Cię miejsce zarówno wilkołaków, jak i wampirów, w kulturze, możesz sięgnąć również po "Wampiry i wilkołaki. Źródła, historia, legendy od antyku do współczesności" Erberta Petoii. To zbiór tekstów źródłowych dotyczących tych mitycznych stworzeń, od greckie mity po XIX-wieczne opowiadania.

Miłej lektury!